Zakładanie działalności gospodarczej online

Prowadzenie własnego biznesu to duża odpowiedzialność, ale bardzo często też duża satysfakcja i większe niż na etacie zyski. Zakładanie działalności online nie stanowi współcześnie żadnego problemu. Jednak z nami będzie to jeszcze prostsze! Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy rejestrowania firmy. Zadbamy, abyś uzyskał wpis do CEIDG. Z nami zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej przez Internet odbędzie się sprawnie i z zachowaniem wszystkich wymogów prawnych.

Jak przygotować się do rejestracji firmy?

Poszczególne etapy zakładania działalności gospodarczej online obejmują wszystkie działania, dzięki którym w najkrótszym możliwym czasie Twoja firma zacznie legalnie funkcjonować na rynku. Dlaczego cały proces warto przeprowadzić w naszym biurze rachunkowym? Nasi klienci nie muszą martwić się o niedopilnowanie formalności. Wiedza i doświadczenie umożliwiają nam skuteczną pomoc w rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej ( firmy) przez Internet. Wiemy, jakie dokumenty należy przygotować oraz jakie wnioski złożyć. Podpowiadamy, jaki rodzaj opodatkowania będzie najkorzystniejszy dla danej działalności gospodarczej. Zakładanie firmy przez Internet, a w szczególności wypełniania wniosku do CEIDG może na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowane. Współpracując z nami, możesz w kilka minut rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Odpowiemy chętnie na Twoje pytania dotyczące rejestru CEIDG i nie tylko.

Zakładanie działalności krok po kroku

Pierwszym etapem rejestrowania jednoosobowej firmy jest wybór nazwy. Wielu naszych klientów przychodzi do nas już z gotowymi pomysłami. My sprawdzamy ich zgodność z wymogami prawa, choć pod tym względem przedsiębiorcy mają dużą swobodę. Na kolejnym etapie konieczne będzie wskazanie siedziby działalności gospodarczej oraz dobór PKD. W następnym kroku doprecyzować należy kwestie księgowe - ustalić rodzaj opodatkowania, wybrać konto firmowe, określić formę współpracy z biurem rachunkowym. Dopiero po ustaleniu tych wszystkich kwestii można złożyć online wniosek o wpis do CEIDG. Zakładanie działalności jednoosobowej przez Internet nie może obyć się bez tego kroku. W ramach składania wniosku online odbywa się równocześnie zgłoszenie firmy do ZUS-u.

O czym warto pamiętać, rejestrując działalność?

Złożenie wniosku online do CEIDG wymaga podania podstawowych danych dotyczących firmy. Od pozytywnego rozpatrzenia dokumentu zależy powodzenie całego procesu, dlatego jest to niezwykle ważny etap. Warto pamiętać, że złożenie wniosku dotyczącego gospodarczej działalności jednoosobowej jest bezpłatne. Zwolennicy tradycyjnych metod kontaktów z urzędami mogą dostarczyć dokument osobiście lub drogą listowną, choć przez Internet można to zrobić znacznie szybciej i wygodniej.