Biuro rachunkowe - księgowość

Prowadzenie własnego biznesu wymaga dbania o standardy sprawozdawczości finansowej. Ale spokojnie! Nie musisz się tym zajmować sam! Pełna lub mała księgowość to dwa główne filary naszej oferty. Możesz zlecić nam rozliczenie VAT, księgowanie operacji gospodarczych czy przygotowanie deklaracji podatkowej. Działamy zdalnie, więc na naszą pomoc mogą liczyć klienci z całej Polski. Wykorzystywane przez nas nowoczesne narzędzia pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Sprawdź, jakie korzyści czekają na Ciebie w naszym biurze!

Klienci naszego biura rachunkowego

Z naszych usług księgowych korzystają przede wszystkim właściciele mikro, małych i średnich biznesów. Oferowana przez nas uproszczona lub pełna księgowość może dotyczyć firm z przeróżnych branż. Każdy przedsiębiorca, nawet mały, jest prawnie zobowiązany do ewidencji przychodów oraz rozchodów, składania kompletnej deklaracji podatkowej, rozliczania VAT i księgowania wszystkich operacji gospodarczych. Wybierając nas, nie musisz już śledzić co chwilę zmieniających się przepisów. To my przejmujemy ten obowiązek i dbamy, aby dokumentacja finansowa dotycząca operacji gospodarczych Twojej firmy stanowiła przejrzyste sprawozdanie zarówno dla Ciebie, jak i urzędu skarbowego. CIT, PIT i VAT są nam niestraszne!

Zakres usług pełnej księgowości

Prawo przewiduje nieco inne wymagania odnośnie rozliczeń różnych typów podmiotów gospodarczych. Świadczona przez nas pełna księgowość powinna zainteresować głównie przedstawicieli spółek komandytowo–akcyjnych, akcyjnych i z ograniczoną odpowiedzialnością. W przypadku innych podmiotów gospodarczych kluczowa będzie deklaracja przychodów. Te organizacje, których zysk netto przekroczył dwa miliony euro, w kolejnym roku podatkowym również muszą rozliczać się na zasadach pełnej księgowości. Co to oznacza? Przede wszystkim prowadzenie ksiąg handlowych, księgowanie aktywów i pasów firmowych czy okresowe przygotowywanie sprawozdań operacji gospodarczych. W związku z tym, że jest to działalność wymagająca większej wiedzy i skrupulatności niż przygotowywanie standardowej deklaracji podatkowej czy rozliczania VAT, warto wybrać biuro z doświadczeniem.

Zadania małej księgowości

Wszystkie inne podmioty gospodarcze mogą zdecydować się na uproszczone księgowanie. W przypadku małej księgowości najważniejszym dokumentem staje się księga przychodów i rozchodów. To tam księgowane są wszystkie operacje przeprowadzane w firmie. Oczywiście, oprócz tego, każdy przedsiębiorca, który obowiązkowo lub dobrowolnie objęty jest podatkiem VAT, będzie musiał dokonywać rozliczenia VAT. Również jego deklaracja podatkowa w określonym czasie musi trafić do urzędu skarbowego.


Bez względu na wybór pełnego lub małego zakres usług, współpraca z nami daje Ci pewność, że sprawozdania finansowe Twojej firmy są w dobrych rękach.